در حال نمایش 4 نتیجه

لیست انواع چای ساز برقی + معرفی بهترین برند چای ساز

برای ما ایرانی‌ها که بخش مهمی از زندگیمان با چای گره خورده و در هر مکانی نیاز به نوشیدنی گرم چای نیاز پیدا می‌کنیم، خرید چای ساز برقی و خرید کتری برقی امر حیاتی محسوب می‌شود. بهمین دلیل است که بمرور زمان چای ساز‌ها جای خود را در هر آشپزخانه‌ای باز کرده اند. این قضیه بخاطر این است که در زندگی امروزه داشتن سرعت مساله‌ی مهمی می‌باشد و با خرید چای ساز ها مخصوصا چای ساز برقی نسبت به سماور سرعت بالاتری دارد و در زمان کمی می‌تواند برای ما یک چای خوش طعم و عطر تهیه می‌کند. در این مطلب لیست انواع چای ساز برقی و مشخصات آن را معرفی می‌نماییم. همچنین در آخر به معرفی بهترین برند چای ساز های برقی می‌پردازیم و چند برند در این زمینه معرفی می‌کنیم.

انواع چای ساز برقی

چای ساز برقی را در انواع جنس، رنگ و بودجه‌های مختلف ساخته می‌شود. بعضی از چای‌ سازها ایستاده هستند و قوری روی کتری قرار می‌گیرد. بدین قوری توسط بخار و گرمای کتری گرم می‌شود. گونه‌ای دیگر از چای ساز های برقی هم وجود دارد که در آن قوری به طور جداگانه برروی سطح داغی قرار می‌گیرد. بدین صورت چای درون قوری به سرعت دم می‌کشد و قوری هم گرم می‌ماند.

بصورت کلی چند نوع از بهترین چای ساز برقی وجود دارد. از جمله از انواع آن که می‌توان نام برد این موارد هستند:

  • چای ساز دم آور
  • چای ساز دارای استند
  • چای ساز بدون قوری

قیمت چای ساز برقی و عوامل موثر در قیمت چای ساز

قیمت چای ساز برقی به عوامل مختلفی می‌تواند بستگی داشته باشد. در بین مدل‌ های چای ساز برقی که ذکر کردم، قیمت چای ساز دارای استند شاید نسبت به بقیه گران تر باشد. البته درست کردن چای بوسیله‌ی مدل چای ساز دم آور سبب میگردد طعم چای طبیعی تر و بیشتر شبیه چای سنتی باشد. در این نوع چای ساز قوری روی کتری قرار می‌گیرد و ارتفاع بالاتری دارد. هنگام خرید چای ساز برقی دم آور چون قوری روی کتری قرار می‌گیرد و ارتفاع آن زیاد است، حواستان به اندازه و محل قرار گیری آن در آشپزخانه باشد.

برند چای ساز یا مارک چای ساز هم طبیعی است که روی قیمت چای ساز اثر بگذارد. این مورد را آخر مقاله تشریح میکنم. اکنون موارد دیگری که در قیمت چای ساز برقی اثر می‌گذارد را بررسی کنیم. قبل از خرید چای ساز برقی این موارد را بهتر است بدانید.

تاثیر جنس بدنه در قیمت چای ساز

بصورت کلی از نظر جنس بدنه ما سه نوع چای ساز داریم:

  • چای ساز فلزی
  • چای ساز شیشه ای
  • چای ساز پلاستیکی

جنس بدنه چای ساز یکی عوامل اثرگذار در قیمت چای ساز برقی و کیفیت نهایی چای و آب جوش است. معمولا جای‌ساز پلاستیکی بیشتر درگیر این مشکل می‌شوند. بدیهی است چای ساز پلاستیکی یک چای ساز ارزان قیمت است. چای ساز پلاستیکی مشکلاتی مانند مشکل جرم گرفتگی و طعم بد آب جوشیده دارد. اگر پلاستیک استفاده شده در جنس بدنه‌ی چای ساز مرغوب نباشد، چای شما طعم پلاستیک خواهد گرفت.

نحوه کار چای ساز برقی

ظاهر چای ساز شیشه‌ای، زیباتر است ولی در طول زمان، جرم می‌گیرد و ظاهر ناخوشایندی به خود میگیرد و براق کردن آن هم کار سختی است. اما چای ساز فلزی که معمولا از استیل ساخته می‌شود، علاوه بر اینکه جرم نمی‌گیرد، طعم آب را هم عوض نمی‌کند و معمولا ضدزنگ است. قیمت چای ساز فلزی نسبت به بقیه قیمت بالاتری دارد. پس اگر قصد خرید چای ساز ارزان قیمت را دارید، این مورد گزینه‌ی مناسبی نمی‌باشد.

عکس انیمیشن چای

تاثیر ظرفیت در قیمت چای ساز

چای ساز‌های برقی در انواع ظرفیت از یک تا چند لیتر ساخته می‌شود. این امر نیز بدیهی است که هرچقدر ظرفیت آن بیشتر باشد، قیمت چای ساز برقی نیز افزایش پیدا می‌کند. البته شما هنگام خرید چای ساز برقی باید به این نکته توجه داشته باشید که لزوما ظرفیت بالا به معنی بهترین چای ساز نیست. شما باید بر اساس تعداد افراد اعضای خانواده و میزان فضایی که در آشپزخانه دارید، میزان ظرفیت چای ساز را تعیین کنید. چای ساز با ظرفیت یک لیتری نسبت به ظرفیت‌های بالاتر، چای ساز ارزان قیمت تری است.

تاثیر کارایی، تکنولوژی و امکانات در قیمت چای ساز

از جمله امکاناتی که در قیمت چای ساز می‌تواند دخیل باشد این موارد هستند:

  • سیستم گرم نگه دارنده قوری و کتری
  • سیستم قطع کننده خودکار چای ساز
  • تنظیم کننده درجه حرارت کتری برقی

هنگام خرید چای ساز برقی بسته به اینکه چای سازی که انتخاب کردید امکاناتی که ذکر کردم را دارا هستند یا نه، روی قیمت چای ساز برقی اثر می‌گذارد.

چای خوش طعم و عطر

راهنمای خرید چای ساز برقی

موارد مهمی که هنگام خرید چای ساز برقی باید به آن توجه داشته باشید همچنین عوامل تاثیر گذار بر قیمت چای ساز را توضیح دادم. حالا میخواهیم یک بررسی کلی در مورد امکان خرید چای ساز برقی بصورت حضوری و خرید اینترنتی چای ساز برقی داشته باشیم.

خرید چای ساز برقی بصورت حضوری مشکلات خاص خودش را دارد. مثلا بسته به محل زندگیتان تنوع کمتری را هنگام خرید خواهید داشت. البتهوقتی بحث خرید اینترنتی می‌شود حتما ذهن ها بسمت خرید چای ساز دیجیکالا معطوف می‌شود. لازم به ذکر است قیمت چای ساز برقی در انواع فروشگاه‌های اینترنتی بسیار پایین تر از چای ساز دیجیکالا هست. شما می‌توانید بهترین چای ساز برقی را در انواع فروشگاه های اینترنتی ببینید.

چای ساز چه مارکی خوبه؟ معرفی بهترین برند چای ساز برقی

اکنون به این سوال میخواهیم جواب دهیم که چای ساز چه مارکی خوبه؟ برای انتخاب بهترین مارک چای ساز و بهترین چای ساز باید انواع برند هایی که چای ساز برقی تولید می‌کنند را بشناسیم. البته به این نکته نیز توجه داشته باشید گاهی یک چای ساز با برند خارچی بهتر از چای ساز ایرانی خوب نیست. در ادامه چند تا از بهترین برندهای چای ساز را معرفی می‌کنم.

چای ساز Bosch یا چای ساز بوش

برند بوش (Bosch) با بیش از یک قرن سابقه در سال 1886 توسط رابرت بوش در شهر اشتوتگارت آلمان تاسیس شد. شرکت رابرت بوش از پیشگامان صنعت آلمان است. Bosh بزرگ‌ترین تأمین کننده لوازم برقی و لوازم خانگی جهان است که در زمینه تامین قطعه خودرو هم فعالیت می‌کند. چای ساز بوش را می‌توان یکی از بهترین چای ساز ها معرفی کرد. چای ساز بوش bosch انواع مختلف استند دار و دم آور را دارا می‌باشد. از امکانات خاص چای ساز بوش سیستم جمع آوری سیم برق است.

چای ساز برقی بوش

چای ساز Philips یا چای ساز فیلیپس

شرکت فیلیپس (Philips) در سال‌ های پایانی قرن ۱۹ و شهر آیندهوون هلند، از خانواده‌ای با همین نام باز می‌گردد. چای ساز مارک فیلیپس هم خواهان زیادی دارد. جنس بیشتر چای سازهای فیلیپس استیل ضد زنگ است. این چای ساز ها طراحی بسیار زیبا و چشم نواز دارد. چای سازهای برقی مارک فیلیپس باعث شده است تا فیلیپس در دسته بهترین مارک چای ساز قرار بگیرد. قیمت چای ساز فیلیپس به نسبت کم است.

چای ساز برقی فیلیپس

چای ساز Tefal یا چای ساز تفال

برند Tefal در سال 1950 توسط مارک گروگوایر در کشور فرانسه تأسیس شد. تفال از ترکیب نام‌های تفلون و آلومینیوم گرفته‌شده است. چای ساز تفال یا Tefal نسبت به کیفیت ساخت خوبی که دارد، قیمت مناسبی دارد. انواع چای ساز Tefal در طراحی و مدل های لوکس مختلفی موجود می‌باشد. از امکانات جالب چای ساز تفال سیستم رسوب گیر آن است.

چای ساز برقی تفال

چای ساز proficook یا چای ساز پروفی کوک

برند پروفی کوک (proficook) در سال 2011 در شهر برلین معرفی شد. این برند متعلق به شرکت بزرگ کلاترونیک است و در زمینه تولید لوزام خانگی کوچک فعالیت دارد. محصولات پروفی کوک قیمت مناسب، کیفیت بالا و زیبایی منحصر به فردی دارد. این شرکت با بیش از 100000 انبار لجسیک اکنون  یکی از بهترین برندهای لوازم خانگی دنیا است.

لیست انواع چای ساز برقی

چای ساز پروفی کوک یکی از بهترین های بازار است که با سرعت زیادی توانسته رقبای بسیاری را کنار بزند. از این رو یکی از بهترین برندهای بازار با قیمت مناسب است. از جمله چای سازهای پروفی کوک می‌توان به  چای ساز پروفی کوک مدل PC-TKS 1056 اشاره کرد.

چای ساز پروفی کوک مدل PC-TKS 1056